SRGs toimus Euroopa parlamendi kandidaatide debatt

Sel suvel toimuvate Euroopa Parlamendi valimisete ning saabuva Euroopa päeva tähistamiseks, kutsusime kooli kõikide suuremate erakondade europarlamendi kandidaadid, et maha pidada üks tõeline valimisdebati. Debatt oli suunatud just meie noortele, mistõttu oli ka debati teemaks “Kuidas muuta noorte hääl ühiskonnas kuuldavamaks ning luua “meie” Euroopat?”. Debatis osales kaheksa erakonda: EKRE, Reformierakond, Eesti 200, Parempoolsed, Keskerakond, Isamaa, Sotsiaaldemokraadid ja Rohelised. Debatti vedas suurepärane Mihkel Raud.

Koolil on kodanikuhariduse ja demokraatia edendamisel kandev roll. Meie eesmärk on kasvatada aktiivset kodanikku, kes teab ja täidab ka oma kodaniku kohust. Kool ei soovita, keda valida, kuid peaks soovitama valima minna. Lähenevate Euroopa Parlamendi valimiste valguses soovisime kaasata erakondade kandidaate noorte valijatega ühisesse debatti ja läbi selle aidata mõtestada valimiste tähtsust. Nagu President Alar Karis 3.03.24 Euroopa Parlamendi valimiste välja kuulutamisel ütles: „”Ei ole olemas “neil seal Euroopas”, on meie Euroopa, ning meist ja meie valikutest – ka valimistel – sõltub, milline saab Euroopa olema.” 🇪🇺

Täname kõiki debatil osalejaid ja täname ka Mihkel Rauda debati juhtimise eest.

Täname meie ühiskonnaõpetajat Aileriini idee eestvedamise eest ja korraldusmeeskonda sündmuse läbiviimise eest.