Osaleme peresõbraliku tööandja märgise programmis

Eile, 7. novembril kuulutas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo välja 20 tööandjat, kes valiti rekordilise 160 kandideerija seast osalema peresõbraliku tööandja arenguprogrammis. Pidulikul tunnustusüritusel omistati peresõbraliku tööandja algmärgis ka Saue Riigigümnaasiumile.

Algmärgisega tunnustatakse tööandjaid, kes on läbinud eelhindamise ning koostanud järgnevateks aastateks tegevuskava, kuidas oma organisatsioonis pere- ja töötajasõbralikku kultuuri arendada.

Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5–3 aastat, misjärel väljastatakse organisatsioonile lõppmärgis, kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel. Programmi vältel suunatakse tööandjaid oma tegevusi analüüsima, et mentorite käe all organisatsioonikultuuri ning tegevusi pere- ja töötajasõbralikumaks lihvida.

Otsustasime programmi kandideerida, sest meie eesmärgiks on pakkuda Saue Riigigümnaasiumi õpilastele head õpikogemust ja kvaliteetset haridust ning seda saame teha ainult siis, kui meie töötajad on pühendunud, rahulolevad, terved ja tunnevad ennast hoituna. Inimene on üks tervik ning seetõttu ei ole võimalik täielikult lahus hoida töö- ja eraelu. Kogemused ja emotsioonid kanduvad ühest valdkonnast teise ning mõjutavad koostoimes seda, kuidas inimene funktsioneerib. Programmis osalemisega võtame vastutuse, et meie organisatsioonikultuur toetaks töötaja heaolu. Seeläbi suudab meie töötaja olla parem lapsevanem, kaaslane ja kogukonna liige, kuid panustada ka organisatsiooni eesmärkide elluviimisesse.


Peresõbraliku tööandja programmi kohta saab lähemalt lugeda: tooelu.ee/et/peresõbralik