Meie õpilased käisid õppereisil Tšehhis

Siis kui meie lõpetasime siin kooliaastat, viibisid meie osad G3 õpilased õppereisil Tšehhis 🇨🇿

Selle aasta märtsis kohtusid meie õpilased ja Laagri kooli õpilased esmakordselt gümnasistidega Tšehhist. Tšehhi noored külastasid Saue Riigigümnaasiumi ja Tallinna vanalinna, kus SRG õpilased viisid läbi venekeelseid ekskursioone. Kohtumine oli nii tore, et saime kutse külastada ka nende kooli ja linna.

Nii sõtsidki SRG G3 õpilased Egert, Mario, Kenry, Sandra, Mia Johanna, Annette-Marii viieks päevaks õppereisile Tšehhi. Projektikeelteks olid vene ja inglise keeled. Projekti eesmärk oli praktiseerida võõrkeeli ja tutvustada meie eesti kultuuri ning muidugi tutvuda tšehhi kultuuriga.

Projetki raames külastati Praha ja Pardubice linna, osaleti mitmetes hariduslikes ning kultuurilistes tegevustes. Projekti juhendajateks õppereisi ajal olid meie vene keele õpetaja Darja Loide ja Gymnázium Pardubice Mozartova vene keele õpetaja Svetlana Sajdlova.

SRG õpilased täheldasid, et õppereis andis neile väärtuslikke teadmisi Tšehhi elust, kultuurist ja ajaloost. Meie noored said tutvuda nende koolisüsteemiga ja leida sarnasusi ning erinevusi meie kooliga.

See reis jääb meelde mitte ainult õpitu, vaid ka uute sõprussuhete ja unustamatute hetkede poolest.